VİDALI HAVA KOMPRESÖRLERİ

 

Vidalı kompresörler birçok endüstriyel uygulama ve proseste kullanılan ana güç kaynağıdır. Verimlilik ve maliyetin önemli olduğu uygulamalar için idealdir.

Vidalı kompresörlerin sıkıştırma hareketi, bir gövde içerisine yerleştirilmiş iki rotorun birbirine eşlenmesi ile oluşmuş vida bloğunda gerçekleşir. Hava, emiş ağzından sıkıştırma çemberine alınır. Rotorların diş boşlukları hava ile dolar. Ters yönde dönen rotorlar emilen hava için emiş ağzını kapatıp gövde ile rotor diş boşlukları arasında bir sıkıştırma alanı yaratır. Hava, rotorların ters yöne dönüşü ile giderek azalan hacim içerisinde diş boşlukları doğrultusunda ilerler. Sıkışmış hava, vida bloğu çıkışından dışarıya verilir.

Vidalı kompresörlerde dengesizliğe neden olabilecek valf veya diğer mekanik kuvvetler yoktur. Bu, vidalı kompresörün yüksek hızlarda çalışmasına izin verirken, büyük bir akış hızını küçük dış boyutlarla birleştirir. Sabit hızlı veya değişken hızlı sürücü işlemi seçenekleri vardır.

ETS Kompresör olarak üretim ve tedarik ağımız sayesinde ihtiyacınıza en uygun kompresörü tespit ediyor ve işletmenizin verimliliğini artırmanızda destek oluyoruz. Vidalı hava kompresörlerimiz güvenilirlikleri, düşük bakım gereksinimleri ve verimlilikleri ile tüm endüstriyel uygulamalar için ideal seçenektir.

Aralarından seçim yapabileceğiniz ve sürekli büyüyen ürün yelpazemiz ile basınçlı hava ihtiyaçlarınızı burada karşılanacağından emin olabilirsiniz.